Background Image

'Bana ne' demeyenlere

2013 Pisa Araştırmasına göre ülkemizin eğitim düzeyi 65 OECD ülkesi arasından 44 üncü sırada. Eğitim, başta siyasi tercihler olmak üzere bir ülkede herşeyi etkiler. Ama ah, vah etmekle düzelmez. Bugünden yarına da düzelmez. Eğitim sorununun çözümü uzun soluklu, geniş katılımlı bir topyekun seferberlik işidir.

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı TOVAK, duyarlı uyum ve güven topluluğunun ve katılımcıların istikrarlı özverileri sayesinde 25 yıla yakın süredir sessiz sedasız, ama hiç de küçümsenemeyecek hizmetler üretiyor.

Örneğin son dört yıl içinde köy veya mahalle halkının, gönüllü öğrencilerin emeği ve hayırseverlerin katkısı ile yoksul köy ve mahallelerde 300’e yakın okulun onarım ve donanımını gerçekleştirdik. (www.tovakimece.org)

Tüm öğretmenlerin, öğretmen adaylarının derslerini en kaliteli biçimde milyonlara ulaştırabileceği ‘dijital ortamda ders üretme’ altyapısını hizmete sunduk. Geliştirdiğimiz bu web tabanlı sanal sınıf ve yayın altyapısı ile en değerli bilgilerin ülkemizin en ücra köşesine taşınabileceği dijital ‘Halk Eğitim Merkezi’ de imkan dahiline girdi. Bu altyapı üzerinden Avrupa Türk Toplumu için etkileşimli Türkçe derslerine başladık. (www.tovakakademi.org)

Kuruluşu tamamlanmakta olan web tabanlı TOVAK Eğitim Kültür radyo/TV nin de katılımı ile hız vereceğimiz bu hizmet aracılığıyla da bilginin her köşede ışıldamasına çalışıp, bilgisizliğin istismarı ile de boğuşmaya devam edeceğiz. Eğitimin aydınlığında hızlı ve adil bir kalkınma mücadelesinde bir nokta olabilmek Vakfımızın varlık nedenidir.

TOVAK’ın kurumsal kimliğini, yapısını, yüzlerce duyarlı dostlarla birlikte bu güne kadar başarabildiklerini daha geniş ayrıntıları ile www.tovak.org adresli siteden okuyabilirsiniz.

Bu bilgiler ulaşabileceğimiz herkese değil, size sunuldu. Bu seçimimiz isabetli ise siz de TOVAK’ın uyum ve güven ailesine adımınızı atmak isteyebilirsiniz.

Öyleyse lütfen buraya tıklayıp formu doldurunuz ve sizinle hemen iletişim kuralım.