‘Bana ne’ Demeyenlere

Tüm saygın araştırma sonuçlarına göre ülkemizin eğitim düzeyi Dünya sıralamalarının sonlarında yer alıyor.

Eğitim, başta siyasi tercihler olmak üzere bir ülkede her şeyi etkiler. Ama ah, vah etmekle düzelmez. Bugünden yarına da düzelmez. Eğitim sorununun çözümü uzun soluklu, geniş katılımlı bir topyekün seferberlik işidir.

25 yıllık yoğun bir hizmet ömrüne sahip olan ve ülkemizin seçkin bilim insanlarını gönüllük çevresinde barındıran Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) bu seferberlikte üstüne düşen görevi üstlenmeye amadedir.

Çağdaş teknolojinin olanaklarını eğitim sistemimize daha akılcı ve yaratıcı biçimde entegre ederek darboğazlarımızı aşacak projeler üretmek ve başta Milli Eğitim yetkililerimiz olmak üzere uygulayıcı makamların yararına sunmak bu meyandaki birinci önceliğimizdir.

 

TOVAK’ın kurumsal kimliğini, yapısını, yüzlerce duyarlı dostlarla birlikte bu güne kadar başarabildiklerini daha geniş ayrıntıları ile www.tovak.org adresli siteden okuyabilirsiniz.

Siz de Türkiye’nin eğitim yoluya kalkınabileceğine inanan  duyarlı yurtsever dostlar arasında yerinizi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butonu tıklayıp çok kısa erişim bilgilerinizi doldurunuz. Böylece, ilk aşama olarak sürekli iletişim içinde kalalım.

Selam ve saygılarımla,

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)

Prof.Dr. Tahir Özgü

(lütfen buraya tıklayarak çok kısa erişim bilgilerinizi doldurunuz.)

Lütfen gönüllüler grubumuza kayıt olunuz ve bültenimizi arkadaşlarınızla paylaşınız.
      Facebook'ta payla� Arkada��na gönder
 
Arkada��na gönder Siteye yönlendir E-bülten almak istemiyorum