Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

Yola Devam…

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 04 Mayıs 2015

Onarımı Biten 279. Okulumuz Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Sedef Canbazoğlu Bilici Hocamız ve öğrencilerinin Topluma Hizmet Dersi Uygulamaları kapsamında seçtikleri, Aksaray Merkez Darıhüyük ilkokulundaki onarım çalışmaları tamamlandı. Onarımın maddi desteği İMECE gönüllümüz Füsun Alkan Uzuner tarafından sağlandı.

İMECE aracılığıyla, Sedef hoca ve öğrencileri başta olmak üzere; köy halkının ve okulun tüm paydaşlarının el birliğiyle ortaya çıkarttıkları eser hepimizi sevindirdi ve duygulandırdı.

İMECE projesiyle karşılaşıncaya kadar maddi olanakların yetersizliği nedeniyle düşülen umutsuzluğun yerini, birliğin gücüne, güvene ve hayallerin gerçeğe dönüşebileceği inancına bırakabildiğini görmek çok güzel.

İMECE ile tanışan okullarda okuyan öğrenciler kuşkusuz bu çalışmaları görüp, etraflarında başka duyarlı insanların da olduğundan haberdar olarak mezun olacaklar. Bunu bilmek ve ileride onların da bu kutsal hareketin bir parçası olabilecekleri ihtimalini düşünmek bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

İşte bu heyecanla, ulaşabildiğimiz okullardan yetişerek, ülkemizin parlayan ışıklarına dönüşecek olan bugünün öğrencilerine manevi miras bırakma yolunda devam ediyoruz…

 

Telif Hakkı © 2019 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası