Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri 2015 Ödülleri verildi

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 29 Aralık 2015

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen "Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Töreni”, 25 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009'da düzenlenen törene; Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı ve TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Töreni Organizasyon Başkanı Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü 2015 Seçici Kurul Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğretim Üyesi ve TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü 2015 Seçici Kurul Üyesi Prof. Dr. Ayhan Hakan, Prof. Dr. Yahya Özsoy'un ailesi, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerinin yanı sıra ödül alan üniversitelerin öğretim elemanları ve öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Prof. Dr. Yahya Özsoy öncülüğünde önemli birimler kuruldu

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı ve TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Töreni Organizasyon Başkanı Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, törene katılanlara teşekkürlerini ileterek, Prof. Dr. Yahya Özsoy ile ilgili anlılarını şu şekilde aktardı: “Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü, 1983 yılında Prof. Dr. Yahya Özsoy öncülüğünde çalışmaya başlayarak kamu ve özel sektörde alanında uzman kişiler yetiştirdi. Devamında yapılan çalışmaların belki de en önemlisi, özel eğitime ihtiyaç duyan insanların topluma kazandırılması noktasında faaliyet gösteren pek çok birimin kurulmuş olmasıdır.”

Genç kuşaklara önem veriliyor

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Coşkun Bayrak ise özel eğitimin, Prof. Dr. Yahya Özsoy öncülüğünde Ankara'daki üniversitelerde konuşulmaya başlandığını ancak Anadolu'ya yayılmasının Anadolu Üniversitesi ile gerçekleştiğini söyledi. Prof. Dr. Bayrak ayrıca Özsoy'un yaptığı topluma hizmet çalışmalarında kendilerini de seferber ettiğini ifade etti.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi ve TOVAK Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü Seçici Kurul Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sağlam, Prof. Dr. Yahya Özsoy'un yaptıklarının örnek alınmasını sağlamak için genç kuşaklara önem verdiklerini söyledi. Prof. Dr. Sağlam, “Amacımız topluma hizmeti ideal hâline getirmiş genç girişimcileri, öğrencileri ve akademisyenleri desteklemek, teşvik etmektir.” diyerek vakfın amaçlarını aktardı.  

TOVAK Seçici Kurulu'nun belirlediği sonuçlara göre “İzbe Duvarlara Değen Sihirli Eller'' adlı projeyle Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Prof. Dr. Fatma Varış Özel Ödülünü; Şengül Baysal, Ezgi Durgun, Ziya Çiftçi, Muhammed Şahin, Samet Yiğit, Barış Ünal, Mesut Çetin ve Emre Kabakçı; “Benim İçin Oku'' adlı projeyle Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Özel Eğitimciler Derneği Merkezi Teşvik Ödülünü; Asena Güneş, Dilara Ulu, Ceren Çelebi ve Merve Yılmaz; “Koğuş Bahçesinde Çocuk Olmak'' adlı projeyle Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Özel Eğitimciler Derneği Eskişehir Şubesi Özel Ödülünü; Emel Alpar ve Selahattin Azgın; “Güzel Günlere Gelecekte Elele'' adlı projeyle Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülünü; Cemre Nur Balbay ve Mert Türkyaşar aldı.

Tören ödül alan projelerin katılımcılara sunulmasının ardından son buldu. 

Telif Hakkı © 2020 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası