Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK RADYO Kulağınızda Bulunsun

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 20 Kasım 2017

TOVAK Radyo, Türkiye’de ve Avrupa Türk Toplumu içinde, eğitim ve yardımlaşma bilincini yaygınlaştırmak için yıllardır kararlılık ve özveriyle çalışmalar yürüten Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’nın yeni bir İMECE sürecidir.

Şimdilik internet üzerinden bir eğitim-kültür radyosu kimliğiyle yola çıkan TOVAK Radyo, Türkiye'deki dinleyicilerin yanı sıra, yurtdışında yaşayan Türklerin anadilinin ve bilgi-kültür dağarcığının gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor.

Bunun yanı sıra, kültüre, bilime ve sanata açık, tüm yaş gruplarına hitap eden, kimi zaman didaktik, kimi zaman eğlendirici bir çizgide yayın yapmayı planlayan TOVAK Radyo’nun zengin arşivini oluşturan konu başlıkları arasında, edebiyat, müzik, tiyatro, sinema, resim-heykel, mimari, opera, bale, el sanatları gibi sanatın belli başlı dalları, tarım ve köy yaşamı, Türkiye tarihi, Osmanlı tarihi, dünya tarihi, sanat tarihi, dinler tarihi, Anadolu uygarlıkları, anne baba eğitimi, eğitici eğitimi, felsefe, arkeoloji, antropoloji ve din kültürü de var.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri başta olmak üzere, her yaş grubundan gençlerin, anne babaların ve tüm yetişkinlerin keyifle dinleyebileceği, ebeveynlerin çocuklarıyla etkileşim kurmalarına katkı sağlayacak, ağırlıklı olarak drama türü yapımlar ve özgün programlarla yayın yapacak olan TOVAK Radyo, tüm hedef kitlesini kapsayan, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, Türkçe eğitimine ve kültüre destek veren kurumlarla işbirliği içinde zengin bir arşiv ve yayın akışı çalışması yürütüyor.

İlk etapta MEB ile yapılan işbirliği sonucunda yayına koyduğumuz Okul Radyosu, Tarla Dönüşü, Ocak Başı gibi 70'li yılların başından itibaren bir kuşağın eğitimine büyük katkı sağlayan ve 40 yılı aşkın süredir dev bir arşive dönüşen bu program dizilerinin yeni kuşaklara da yol göstereceğine yürekten inanmaktayız.

Bu İMECE’nin kıvancını ve onurunu da, çalışmanın başlangıçtaki paydaşı olan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile paylaşmaktan da mutluluk duyuyoruz.

Yayın akışımızı www.tovakradyo.org adresli internet adresimizden takip edebilirsiniz.

Telif Hakkı © 2021 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası