Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi “Chopin Türkiye’de” Projesi Kapsamında Bir Piyano Resitali Düzenledi

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 05 Mart 2018

2015 yılından bu yana Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) bünyesinde faaliyetlerini yürüten TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi yeni bir etkinliğe daha imza attı. 

22 Şubat 2018’de F. Chopin’in 208’inci doğum günü Eyüboğlu Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsünde kutlandı. Akademi’nin  “Chopin Türkiye’de - Chopin Herkes İçin” projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlik,  Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Joanna Pilecka, Eyüboğlu Koleji Genel Müdürü Sayın Ayşegül Erbil, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı Kurultay Üyeleri Bülent Atakul ve Prof. Dr. Erdal Balaban, TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi Başkanı Dr. Irena Ülkü, MSGSÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ülkü, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı Halkla İlişkiler sorumlusu Tijen Yalçın, öğrenciler ve konukların katılımıyla gerçekleşti. 

TOVAK adına Prof. Dr. Erdal Balaban ve TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi adına da Dr. İrena Ülkü’nün yaptıkları konuşmaların ardından resitalin şeref konuğu olarak katılan Polonya konsolosu Joanna Pilecka Türkiye – Polonya arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilere ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi. 

Koordinatörlüğünü Piyanist Burcu Atakul’un yürüttüğü konserde Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencisi Duru Aydın ağırlıklı olarak Chopin’in solo piyano eserlerinden oluşan ve büyük beğeni toplayan bir dinleti gerçekleştirdi. Bu resital genç sanatçı Duru Aydın’ın Estonya Narva’da Ocak 2018’de gerçekleşen XII. Uluslararası Chopin piyano yarışmasında aldığı ikincilik ödülünden sonra gerçekleştirdiği ilk resital oldu. 

Telif Hakkı © 2022 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası