Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

İMECE Çalışmaları Devam Ediyor

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 11 Nisan 2019

İhtiyaç sahibi ilköğretim okullarımızın onarımı için, yardımseverlerin, yerel yönetimlerin, köy ya da mahalle sakinlerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin destek ve emeklerini bir araya getirdikleri toplumsal hizmet hareketi olan İMECE Projemiz kapsamında, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Üniversitelerle işbirliği içinde, 2018 yılında eklenen 13 okulla son on yıl içinde toplam 333 okulda onarım yapılmış oldu.

İyi bir hukukçu, mühendis, hekim, işletmeci olmanın kendiliğinden ve nasıl olsa iyi bir yurttaş da olmaya yetmeyebileceği anlayışından yola çıkarak, yeni yetişen kuşaklarda sosyal sorumluluk anlayışını geliştirmek amacıyla bu okullarda yapılan onarım çalışmalarına, üniversitelerde görülen Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında 5 üniversite öğrenci grubunun, veliler, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra katılımları sağlandı.

"Biz fakiriz, bize yardım edin" sarmalını kırıp, "çalışırsak kurtuluruz" duygusunu besleyen, umut eğitimi veren, bir şey istemek için önce kendi emeğini, gücünü ortaya koymayı, hak etme duygusunu diri tutmayı, ezik yaşamamayı öğreten, yardıma muhtaç insanın sorununu yine yardıma muhtaç insanın katkısıyla çözerek onu çalışmaya ve üretmeye alıştırmayı amaçlayan İMECE çalışmalarına 2018 yılında can suyunu veren değerli bağışçılarımız; FÜSUN ALKAN UZUNER’e, UĞUR KOÇARSLAN’a, SEFER ÖZTEK KASIMOĞULLARI’na İSTANBUL SUADİYE ROTARY KULÜBÜ’ne, İSTANBUL SUADİYE INNER WHEEL KULÜBÜ’ne, GENERAL ELECTRIC FİRMASI’na ve vakfımızın İMECE çalışmalarını yürütebilmesi için ana destekçi olarak yıllardır yanımızda olan DENİZBANK’a teşekkürlerimizi sunarız.


2017 - 2018 EĞİTİM YILI
ONARIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN
OKULLAR VE BAĞIŞÇILARI

KAHTA GÖÇERİ İO
Füsun Alkan Uzuner

KAHTA HASKÖY İO
Füsun Alkan Uzuner

UŞAK AV. NURETTİN-MELİHA AKARSU İO
Füsun Alkan Uzuner

ARTVİN ARHAVİ CUMHURİYET İO
Füsun Alkan Uzuner 
Artvin Çoruh Üni. Öğrencilerinin katılımları ile

ADANA SARIÇAM MUSTAFALAR OO
Füsun Alkan Uzuner 
Adana Çukurova Üni. Öğrencilerinin katılımları ile

ARTVİN ARHAVİ NURİ ÖZALTIN 75.YIL İO-OO
Füsun Alkan Uzuner 
Artvin Çoruh Üni. Öğrencilerinin katılımları ile

ESK. TEPEBAŞI SABRİYE-ŞERAFETTİN GÖKTUNA İO
Füsun Alkan Uzuner 
Eskişehir Anadolu Üni. Öğrencilerinin katılımları ile

SAKARYA ERENLER ÇAYBAŞI YEŞİLTEPE İO
General Electric

AĞRI HAMUR KILIÇ OO
İstanbul Suadiye Rotary Kulübü

K.MARAŞ DULKADİROĞLU AĞABEYLİ İO
İstanbul Suadiye Inner Wheel Kulübü

DİYARBAKIR SUR TEZGEÇER KÖYÜ İO
Sefer Öztek Kasımoğulları

ESK. TEPEBAŞI SATILMIŞOĞLU ŞÜKRÜ SEVER OO
Uğur Koçarslan
Eskişehir Anadolu Üni. Öğrencilerinin katılımları ile

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı TOVAK'ın İMECE Projesi ile ilgili detaylı bilgiye  www.tovakimece.org   internet adresinden ulaşabilirsiniz.


Telif Hakkı © 2021 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası