Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

2019 Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülleri sahiplerini buldu

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 27 Aralık 2019

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ve Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri 2019 Ödül Töreni, 26 Aralık Perşembe günü Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi.

Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında yürütülen ve başarılı olan projelerin ödüllendirildiği törene öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Törende,  ülke kalkınmasının ancak eğitimle olacağına inanan ve bu amaçla birçok yararlı projeyi üretmiş ve hayata geçirmiş olan, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı TOVAK’ın Kurucu Başkanı Prof. Dr. Tahir Özgü de unutulmadı. 2018 Yılı Aralık ayında vefat eden Prof. Özgü adına bu sene bir Teşvik Ödülü ihdas edildi.

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Atilla Cavkaytar ve Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Gürgür’ün yer aldığı etkinlikte, poster yarışmasında dereceye giren eserler de ödüllendirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Atilla Cavkaytar, “Toplum hizmetleri adına bilinci gelişmiş öğretmen adayları yetiştirmek, fakültemizin ve bölümümüzün öncelikli konuları arasındadır. Topluma hizmet alanında yürütülen bu projelerin ödüllendirilmesi ise çok önemli bir pekiştirme görevi görmektedir. Proje üreten gençler için düzenlenen ödül töreni, Prof. Dr. Yahya Özsoy hocamızın adına gerçekleştiriliyor. Biz de hocamızın öğrencileri olarak, bu bayrağı taşımaktan gurur duyuyoruz. Gençlerimizin toplum hizmetleri yaparak bu bayrağı taşımaya devam etmelerini diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Yahya Özsoy’un bilim alanında öğrencilere büyük bir miras bıraktığını vurgulayan Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Gürgür, “Yahya Özsoy hocamdan birebir ders alma şansına sahip olamadım; ancak onun öğrencileri tarafından yetiştirildim. Yahya Hocamızın o yıllarda yakmış olduğu meşalenin ışığı nesilden nesile aktarılıyor. Hocamızın asıl misyonlarından bir tanesi de topluma hizmetti. Bu misyonu devam ettirme adına da her yıl onun anısına gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar büyük önem taşıyor. Bu ödül töreninin amaçlarından biri de topluma hizmet alanında özellikle öğretmen adaylarımızı ve onların yanında toplumun her kesimini teşvik etmek diyebiliriz. Yürütülen çalışmalar, topluma hizmet alanında öğrenci arkadaşlarımızın da istekli ve azimli olduğunu bize gösterdi. Bu çalışmaların devamının gelmesini istiyoruz.” dedi.

Ödül kazanan projeleri açıklayan Seçici Kurul Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sağlam ise, Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ve projelerin seçilme süreçleri ile ilgili bilgiler verdi.

Törende;

Prof. Dr. Tahir Özgü Teşvik Ödülü olarak, “Umutlu Yarınlara”,

Özel Eğitimciler Derneği Eskişehir Teşvik Ödülü olarak “Bir İnsan Bir Dokunuş”,

Engelliler Araştırma Enstitüsü Teşvik Ödülü olarak “Kazaların Önlenmesine Yönelik Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi”,

Toplum Hizmetleri Ödülü olarak “Mektepten Mektup Var” ve “Kazaların Önlenmesine Yönelik Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi” 

projeleri ödül aldı.


Telif Hakkı © 2022 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası