Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

İMECE şimdi de Marmaris’te

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 17 Şubat 2023

Değerli TOVAK Dostları,

6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketi hepimizin bildiği gibi 11 ilimizde ağır hasara yol açtı, hatta bazı bölgeleri neredeyse tamamen yok etti.  Deprem bölgesinde yaşanan tarifsiz acılar, çok kısa bir zamanda, ülkemizin tamamına yayılarak müthiş bir yardım seferberliğine dönüştü.

Sizlerin katkılarıyla, 30 yıldır, birlikte, el ele, omuz omuza iş başarmanın, Anadolu’daki geleneksel adı olan İMECE anlayışını, özellikle eğitim alanında yürüttüğümüz faaliyetlerle yaşatmaya çalışıyoruz.

Bu kadim dayanışmayı şimdi de depremden zarar görmüş bölgelerdeki vatandaşlarımıza geçici barınma imkanı sağlamak amacıyla, vakfımızın Marmaris/Turunç’ta bulunan merkezini onlara açarak göstermeye çalışıyoruz.

Merkezimizde 15 Şubat 2023 tarihi itibariyle, Hatay’dan gelen ve tamamı çocuklu ailelerden oluşan 45 misafirimizi ağırlıyoruz.

Kayıpları geri getirmek maalesef mümkün değil ama en azından depremin yaralarını sarmak için; el ele, birlikte, sabırla çalışırsak başaracağımıza inanıyoruz.

GEÇMİŞ OLUN TÜRKİYE

Telif Hakkı © 2023 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası