Neredesiniz   ana sayfa / projeler / proje detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK - UYAK

Uygarlık Ahlakı ve İnanç Araştırmaları Enstitüsü

TOVAK bünyesinde kurulmuş olan Uygarlık Ahlakı ve İnanç Araştırmaları Enstitüsü (UYAK) toplum hayatımızda ortaya çıkan ve ahlaki değerlerimizde yıpratıcı etkiler yaratan, pek çoğumuzun yalnızca gözlemlemekle yetindiği sorunları, doğru bir şekilde tespit etmek, çözüm üretmek, medeniyetler dünyasındaki kendi kültürüne ilişkin anlamlı yeri oluşturmak ve bu yolla insanlığa katkıda bulunmak ve etik sorgulayışın ve insanlık onuruna yakışan bir tarzın gerçekleşmesini sağlamak amacıyla yola çıkmıştır.

Toplumsal planda gittikçe mevzi kazanan fanatizm, tahammülsüzlük, nefret söylemi gibi buhran kaynaklarını azaltmaya yönelik çalışmalar yapmak; dar kalıplar içinde ve farklı görüşlere kapalı bir anlayışla değil, her kesimin kendisini içinde bulacağı bir üst dil ve ortak bir üslup anlayışıyla meseleleri ele almayı amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, temel etik ilkelere sahip ve bu ilkelere uyumlu eylemler gerçekleştirebilen 'yaşam bilgeliği' denilebilecek tarzda yaşayan bireylerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Enstitü, böyle bir toplumun oluşmasında üzerine düşen sorumluluğun farkında olarak ve uygarlık ahlakı ve inanç vurgusunu temele alarak, sorunlara çözümler üretmek üzere, felsefecilerden ilahiyatçılara, psikologlardan sosyologlara, siyaset bilimcilerden tarihçilere kadar uzanan geniş ve seçkin bir uzman kadro bir araya gelmiştir.

Enstitü hakkında daha geniş bilgiyi www.tovakuyak.org adresli sitemizde bulabilirsiniz.
Sponsor
Sponsor Sponsor Sponsor
Siz ne yapabilirsiniz
2021 Prof. Dr. Yahya Özsoy Ödülü

2021 Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Sonuçları Açıklandı.

Sonuçlar için tıklayınız.

Kurumsal İlişkiler

Sponsor Sponsor
Telif Hakkı © 2022 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası