Neredesiniz   ana sayfa / projeler / proje detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK RADYO

Eğitim Kültür Radyosu

TOVAK Radyo, Türkiye’de ve Avrupa Türk Toplumu içinde, eğitim ve yardımlaşma bilincini yaygınlaştırmak için yıllardır kararlılık ve özveriyle çalışmalar yürüten Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’nın yeni bir İMECE sürecidir.

Bir eğitim-kültür radyosu kimliğiyle yola çıkan TOVAK Radyo, Türkiye'deki dinleyicilerin yanı sıra, yurtdışında yaşayan Türklerin anadilinin ve bilgi-kültür dağarcığının gelişimine katkı sunmayı amaçlıyor.

Bunun yanı sıra, kültüre, bilime ve sanata açık, tüm yaş gruplarına hitap eden, kimi zaman didaktik, kimi zaman eğlendirici bir çizgide yayın yapmayı planlayan TOVAK Radyo’nun zengin arşivini oluşturan konu başlıkları arasında, edebiyat, müzik, tiyatro, sinema, resim-heykel, mimari, opera, bale, el sanatları gibi sanatın belli başlı dalları, tarım ve köy yaşamı, Türkiye tarihi, Osmanlı tarihi, dünya tarihi, sanat tarihi, dinler tarihi, Anadolu uygarlıkları, annebaba eğitimi, eğitici eğitimi, felsefe, arkeoloji, antropoloji ve din kültürü de var.

Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri başta olmak üzere, her yaş grubundan gençlerin, annebabaların ve tüm yetişkinlerin keyifle dinleyebileceği, ebeveynlerin çocuklarıyla etkileşim kurmalarına katkı sağlayacak, ağırlıklı olarak drama türü yapımlar ve özgün programlarla yayın yapacak olan TOVAK Radyo, tüm hedef kitlesini kapsayan, Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere, Türkçe eğitimine ve kültüre destek veren kurumlarla  işbirliği içinde zengin  bir arşiv ve yayın akışı çalışması yürütüyor. Radyo yayınlarına www.tovakradyo.org  adresimizden ulaşabilirsiniz.


Sponsor
Sponsor Sponsor Sponsor
Siz ne yapabilirsiniz
2021 Prof. Dr. Yahya Özsoy Ödülü

2021 Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödül Sonuçları Açıklandı.

Sonuçlar için tıklayınız.

Kurumsal İlişkiler

Sponsor Sponsor
Telif Hakkı © 2022 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası