Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

02 Temmuz 2010

Samsun Karışlar Karatuzla İlköğretim Okulu'nda İMECE çalışması tamamlandı

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 18 km uzaklıktaki Karışlar Karatuzla İlköğretim Okulu gelecek öğrenim yılına yepyeni bir çehreyle girmeye hazırlanıyor. Sınıf öğretmeni Banu Başak Süer'in bir mektubuyla başlayan ve büyüyen İMECE hareketi okulun pek çok ihtiyacını karşıladı.
 

Maddi desteğin Sn. Füsun Alkan Uzuner tarafından sağlandığı çalışmalara öğretmenler, veliler ve köyde yaşayan diğer vatandaşlar da destek verdi.
Elbirliğiyle okulda pek çok iş yapıldı. En başta da okulun tuvaletleri onarıldı, su tesisatı kuruldu. Kız ve erkek öğrenciler için lavabolar genişletildi. Bunun yanı sıra eski olan 11 adet pencere, 2 adet tuvalet kapısı ve 3 adet tuvalet penceresi yenilendi. Sorunlu olan kanalizasyon boruları yenilendi ve eski su tesisatı onarıldı.


Okulun bahçesindeki tüm ağaçlar budanarak çevre düzenlemesi yapıldı. Müdür odasına su tesisatı çekilerek küçük bir mutfak eklendi. Bütün bunlar için uzun süre çalışan veliler ve köy halkı yaptıkları işten gurur duyuyor ve başta Füsun Alkan Uzuner olmak üzere tüm TOVAK ailesine teşekkür ediyor. Yaz sonunda okulun boyasının yapılmasını da planlayan Banu Öğretmen, TOVAK sayesinde oluşan bu ruhun hep devam edeceğini söylüyor.