Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

TOVAK Ailesine Katılım İçin

TOVAK uyum ve güven topluluğuna adım atmak isteyen duyarlı dostlar, harekete geçmeden önce önemli iki noktayı dikkatinize sunalım:

Birincisi, TOVAK bir özveri kuruluşudur. Gönüllü işler kaynakla yapılır. TOVAK mensupları işe, daima kendi kişisel özverilerinden başlar. Ama TOVAK’ın yapılacak hizmetler için kaynak ve katkı çağrıları,’TOVAK’a destek’ değil, ‘göreve davet’ anlamındadır. Topluma hizmet etme amacını gerçekleştirmek, destekle değil, görev edinmekle mümkündür.TOVAK Kendi sosyal sorumluluk anlayışlarından ötürü topluma yararlı olmaya çalışan kişi ve kurumlara hedef ve proje gösterir. Bu hedef ve projelerin gerçekleşmesinde bir anlamda onlara da hizmet eder.

İkincisi TOVAK, müşterek amaçlarımız uğruna kimsenin ‘büyük’ yükler altına girmesini de arzu etmez. Bu hem TOVAK’ın kurumsal bağımsızlık anlayışının, hem de iyi niyetli gönüldaşlara duyduğu saygının gereğidir.

Özet olarak TOVAK’ın birlikte görev başarma çizgisi, küçük fakat düzenli, istikrarlı, yaygın katılımları bir araya getirerek damlalardan deniz yaratma doğrultusundadır. Yani TOVAK’ın yük paylaşımı da, onur ve kıvanç paylaşımı da yaygın ve adildir.

Bu çerçevede uyum ve güven gurubumuza yeni bir dostumuz olarak katılmayı arzu ederseniz size sunabileceğimiz çeşitli katılım kategorilerini aşağıdaki butona basarak görebilirsiniz.

Katılım İçin