Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

10 Ağustos 2011

Üniversitelerle köy halkı el ele

“Topluma hizmet” aşkı, Bolu'nun Mudurnu ilçesi'ne bağlı Samat Köyü'nde İzzet Baysal Üniversitesi öğretim görevlileri ve öğrencilerini köylülerle bir araya getirdi. Konu Köyde bulunan Zafer Türk İlköğretim Okulu'nu İMECE PROJESİ çerçevesinde iyileştirmekti. Ali Haydar ÜSTAY beyin maddi katkıları İMECE sıcaklığıyla öğretim görevlileri, öğrenciler ve köy halkının elinde eriyerek okulun iç mekanına, salonuna, kapılarına ve istinat duvarına güzellik olarak yansıdı.

Okul Müdürü Sayın Afer YILMAZ mektubunda “İMECE PROJESİ çalışmalarımızı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlileri Doç. Dr. Zeki ARSAL ve Öğretim Görevlisi İlknur KARAGEYİK'in görüşleri doğrultusunda okulumuzun iç mekanlarında, salonlarında, kapılarda sanat yoluyla eğitim çalışmaları yapılmış olup; proje kapsamında üniversitenin Resim Bölümünden 48 öğrenci boyama çalışmalarında görev almıştır. Üniversitenin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü'nden 7 öğrenci, Türkçe Bölümü'nden 2 öğrenci okul kütüphanesinin düzenlenmesi çalışmalarında görev almışlardır.

 Yapılan çalışmalara köy halkı, veliler, okul idaresi de katkıda bulunmuşlardır. Yapılan çalışmalar öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz tarafından çok beğenildiği, eğitim-öğretime olumlu etkileri olacağı düşünülmektedir.” diyerek yapılan çalışmaları ve memnuniyetini, ” İMECE PROJESİ kapsamında okulumuza destek veren Ali Haydar ÜSTAY beye ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'na öğrenciler, öğretmenler, veliler ve köy halkı olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.” diyerek de minnet duygularını dile getirdi.

İMECE kandilinin Bolu'nun Mudurnu ilçesi'ne bağlı Samat Köyü'nden yaydığı ışığın daha pek çok karanlığı aydınlatması umudu bizler için yeni bir güç kaynağı oldu.