Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

28 Ekim 2011

2011 Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı, üniversitelerde okutulan Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında proje üreten gençleri ödüllendiriyor. Türkiye'de özel eğitime gereksinimi olan bireylerin eğitiminde öncü olmuş ve engelli vatandaşlarımızın toplum yaşamına katılmalarına gerek verdiği derslerle,

gerek seminerlerle ve gerekse sivil toplum örgütlerindeki çalışmalarıyla katkıda bulunmuş bilim insanı Prof. Dr. Yahya Özsoy anısına 2008 yılından başlayarak vakfımızca her yıl “ Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü ” verilmektedir.
Yönerge gereği ödül tek bir projeye verilmekte ve ödülü kazanan öğrenci ya da öğrencilere, TOVAK tarafından plaket ve Özsoy Ailesi tarafından 1.000 TL para ödülü verilmektedir. 2011 yılı için ayrıca iki projeye Eskişehir Gelişim Okulları tarafından 500 TL ve Özel Eğitimciler Derneği tarafından 500 TL Toplum Hizmetleri Teşvik Ödülü verilecektir. Bu yıl üçüncüsü verilecek ödüle başvurular başlamıştır. ÖDÜL YÖNERGESİ ve BAŞVURU FORMU'nu indirmek için başlıklara tıklayınız.