Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

09 Eylül 2011

İMECE duygusunu yaşamanın mutluluğu içindeyiz

“Toplum için gerekli, olmazsa olmaz dediğimiz, dayanışma, birlik ve işbirliği gibi kavramların giderek yok olduğu günümüz köylerinde Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) ın önderliğinde İstanbul Suadiye Rotary Kulübüne destekleri ile yeniden hayat bulan İMECE kavramı Türk milletinin en fazla ihtiyaç duyduğu ve özlediği bir olgudur. Bu bağlamda Sakarya ili Hendek ilçesi ve Sümbüllü köyü halkı ile bu duygu ve olguyu tekrar yaşamanın mutluluğu içindeyiz.” 

 diyor bize mektup gönderen Sakarya İli, Hendek İlçesi, Sümbüllü Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Kenan ÖZDEMİR ve devam ediyor “Bizlere böylesine değerli bir olguyu yaşattıkları için İstanbul Suadiye Rotary Kulübüne maddi katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Köyümüz okulu, bu proje ile etrafını her türlü tehlikeden korumak için tel örgü ile çevirme fırsatı yakalamış, çocuklarımızın daha temiz ve güvenli bir ortamda oynamalarına olanak sağlamıştır. Köyümüz sakinleri ile yapılan bu faaliyette köyde birlik ve beraberlik , işbirliği, toplum hizmeti gibi duygular gelişmiş ve ilk olma aşamasında değer kazanmıştır.” 

 Anadolu'nun binlerce okulundan biri olan Sümbüllü İlköğretim Okulu'nda büyük bir özveriyle müdürlük yapan Kenan ÖZDEMİR böyle tercuman oluyor TOVAK'ın duygularına. Kutluyoruz Kenan öğretmeni bu güzel olayı böyle güzel anlattığı için, “Toplum hizmeti adına yapılan tüm faaliyetler şüphesiz insana hizmettir. İnsana hizmet yine kendine hizmettir düşüncesindeyim. Türk insanını dünyaya tanıtan savaşlarda gösterdiği işte bu olgudur. Böylesine önemli duyguyu yaşadığımız için bizler çok mutluyuz.” diyebildiği için. Haberimizi Sümbüllü İlköğretim Okulu Müdürü Kenan ÖZDEMİR'in mektubunun son bölümüyle bitiriyoruz ;

 “Bu fırsatı yaşatan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)'a, İstanbul Suadiye Rotary Kulübüne sonsuz teşekkürlerimi arz eder, çalışmalarında başarılar dilerim.”