Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

16 Eylül 2011

Çözümü TOVAK İMECE projesinde bulduk

Giresun İli, Tirebolu İlçesi Eymür Köyü İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Seçkin KAHVECİ “Uzun uğraşlar sonunda 1953 yılından beri herhangi bir onarımı yapılmamış olan okul binamızın nihayet 08/10/2010 tarihinde İlçemiz Kaymakamlığımızın katkıları ile iç dış kapılarını, çatısını ve pencerelerini değiştirmiştik. Fakat binanın duvarları oldukça yıpranmış, sıvaları parça parça dökülmeye başlamıştı, üst üste yapılan boyalar nem yüzünden kabarıp dökülüyor,çok çirkin bir görüntü oluşturuyordu.

Binanın eski sıvasını kazıyıp, yeniden sıva yaptırmak istiyor fakat yeterli kaynağı bir türlü bulamıyordum.” diye başlayan bir mektup göndermiş bize. Sizin de taktir edeceğiniz gibi bu tür sitemler daha pek çok okul idarecisi ve öğretmenin dilinden dökülmek üzere bekler. Her biri belki çözüm bulunur diye her fırsat ve platformda döker bu sitemleri. Eymür İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Seçkin KAHVECİ de çözüm aramış diğerleri gibi. Bulmuş da çözümü. Çünkü karşısına Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) çıkmış. TOVAK İMECE Projesi çerçevesinde 2420.bölge,11.grup Rotary Kulübü'nün yardım elini yönlendirmiş Eymür Köyü'ne.

Öncelikle binanın bir metre yüksekliğine kadar tüm çevre sıvası kazılmış, yeniden sıvanmış, sıvanın üzerine İlçe Kaymakamlığının katkıları ile alınan kalebodur döşenmiş, döşenen kalebodur ile tavan arasındaki daha önceki yıllarda atılmış olan eski boyalar kazılarak temizlenmiş. Boyası kazılan zeminin üstüne iki kat astar atılmış, onun üstüne de iki kat su bazlı plastik boya atılarak işlem tamamlanmış. Tabii ki bütün bu çalışmalar TOVAK'ın yönlendirmesi, Rotary Kulubünün maddi katkıları, köylü, öğretmen ve öğrencilerin içten yardımlarıyla olmuş.

İMECE güneşinin yeniden doğduğu bir başka yer olan Eymür Köyü İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Sayın Seçkin KAHVECİ mektubunu şöyle bitirmiş ; Yapılan çalışmalarda maddi ve manevi olarak emeği geçen Öncelikle; 2420.bölge,11.grup Rotary Kulübü'ne, İMECE'nin organizasyonunu yapan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)'a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Kaymakamlığımıza ve ayrıca yaptığımız telefon görüşmelerimizde bizlere candan ve samimi olarak manevi destekte bulunan siz Ünal ATAMAN kardeşime sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim, Çalışmalarınızda kolaylıklar ,sağlıklı, mutlu ve nice başarılı günlerin sizlerle beraber olmasını dilerim, Çok Selamlar…