Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

20 Eylül 2011

Bir okul daha ışıldadı

Eğitim Gönüllüsü Hayırsever Ali Haydar ÜSTAY'ın yardım eli bu sefer de Ağrı'nın Taşlıçay İlçesi'ne bağlı Aşağıdüzmeydan Köyü'ne ulaştı. Yapılan çalışmalara “İMECE Projesini tekrardan hayatımıza kazandıran Türkiye Toplum Hizmet Vakfı ve Ali Haydar ÜSTAY'ın destekleri ile çocuklarımızın modern çağ koşullarında eğitim-öğretim görmeleri sağlanmıştır.

Köy halkı, öğretmen ve öğrencilerin ortak katılımıyla günümüz koşullarına uygun olmayan okulumuz tuvaletleri baştan aşağı yenilenmiştir Okul Müdürü Veli TOKMAKCI bize gönderdiği teşekkür mektubunda “İMECE usulünü günümüzde faal duruma getirmek, eğitim yuvası olan okullarımızın dayanışma içerisinde yenilenmesine ışık tutacaktır. Okulumuz Aşağı Düzmeydan İlköğretim Okulu'nda yapılan tuvalet onarım çalışmaları İMECE usulüyle başarıyla tamamlanmıştır.” diyerek de İMECE nin önemine vurgu yaptı.

Elbette bizim amacımız da Veli Hoca'nın belirttiği gibi İmece ruhunu günümüzde canlı tutarak, o ruhun sadece eğitim hayatına değil tüm sosyal alanlara ışık tutmasını sağlamaktır. Bunun için TOVAK yaptığı bütün çalışmalarda İMECE yi olmazsa olmaz olarak görmektedir. İMECE nin ışığıyla aydınlanan Ağrı İli, Taşlıçay İlçesi Aşağı Düzmeydan Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Veli TOKMAKCI'nın “İMECE projesinin uygulayıcısı olan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)'a ve siz değerli hayırseverimiz Ali Haydar ÜSTAY'a öğrencilerim, öğretmen arkadaşlarım ve Aşağı Düzmeydan köy halkı adına sağladığınız maddi ve manevi desteklerinizden dolayı sonsuz teşekkür ederim. “ şeklinde sonlandırdığı mektubu bizleri sevindirdi.