Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

05 Mart 2012

Bu yıl imdadımıza TOVAK yetişti

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) olarak İMECE Projesi çerçevesinde, İMECE koşulu ile hayırseverlerin yardımlarını yönlendirdiğimiz okullardan aldığımız teşekkür mektupları bizleri son derece mutlu ediyor.Genellikle mektuplarda üç ayrı konuya temas ediliyor. Birincisi yapılan işler, ikincisi teşekkür, üçüncüsü ve bizce en önemlisi İMECE kavramının yansımaları.


Muğla–Milas, Ovakışlacık Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Öznur EVRAN'n gönderdiği mektup da öyle; “Okullar açılmadan, okulumuzu eğitim-öğretime hazırlamak isteriz, ancak ekonomik zorluklar nedeniyle imkanlar ölçüsünde yapılabilir her şey. Bu yıl imdadımıza TOVAK aracılığıyla Andre DİMİTRİADİS yetişti. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve köy halkı elbirliği ile okulumuzun çehresini değiştirdik. İMECE PROJESİ ile tanışıklığımız Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen resmi yazı ile oldu. Sonrasında yardım talebinde bulunduk ve Cahit YAKA'nın bizi arayarak müjdeli haberi vermesi ile kolları sıvadık. Malzemeleri aldık, velilerimiz ve öğretmenlerimiz çalışmaya başladılar.

Okul binamızın ön dış cephesini boyadık, bahçedeki çeşmeleri yaptırıp, kırılan fayanslarını değiştirdik, çatıya çıkışı sağlayan kapımızı yeniledik, bahçedeki çitleri, bankları, çöp kovalarını, voleybol ve basketbol direklerini boyadık, ” diyerek yapılan işleri anlatmış. “İMECE'nin köyümüzde yarattığı dayanışma ve yardımlaşma ruhu ile öğle aralarında köy halkı ile öğretmenlerimiz arasında voleybol maçları yapıyoruz. Ayrıca öğrencilerimizi diğer köylerden okulumuza getiren taşıma şoförlerimiz tarafından da okulumuza bir adet projeksiyon cihazı bağışlandı. Güzel olaylar birbirini takip etti, Umarız bu güzellikler öğrenci başarılarımıza da yansır.” diyerek İMECE'nin toplum yaşamındaki dolayısıyla köylerindeki yaşama olan etkilerini anlatmış. “Ovakışlacık İlköğretim Okulu ve Ovakışlacık Köyü adına TOVAK'a ve bağışçımız Andre DİMİTRİADİS Bey'e tekrar çok teşekkür ederiz,” diyerek de sıcak mektubunu tamamlamış.