Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

10 Haziran 2013

Lojmanı tamir edip, yaşanabilecek konuma getirdik

Milli Eğitim Bakanlığı ile yakın bir işbirliği içinde yürütülmekte olan İMECE Projesi çerçevesinde yardımsever Andre DİMİTRİADİS'in nakdi yardımını yönlendirdiğimiz Tunceli Merkez Burmageçit Köyü İlköğretim Okulu'nun öğretmen lojmanlarında canlanan İMECE'nin güzelliğini anlatan okul müdürü Özlem ORHAN'ın mektubunu aynen yayınlıyoruz.

“Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’na;
Biz öğretmenlerin meslek yaşantımızda karşılaştığımız en büyük sorunlardan biride göreve başladığımız yerlerde barınma ihtiyacımızı karşılayacak lojmanların yeterli donanıma sahip olmamasıdır. Bu durum sonucunda da öğretmen olarak bizler görev yaptığımız yerlerde büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktayız.
Yaşadığımız sıkıntıların kanıtı olarak sizlere köyümüzde bulunan lojmana ait resimler gönderdik. Sizlerde yaşadığımız sıkıntıyı göz ardı etmeyerek, bizlere yardımcı oldunuz. TOVAK’ın ve Andre DİMİTRİADİS'in sayesinde gücümüzün ve imkanlarımızın yettiği ölçüde lojmanı tamir edip, yaşanabilecek konuma getirdik.
Bunun için Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’na ve onun çok değerli bağışçısı Andre DİMİTRİADİS Beyefendi’ye ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizlerin ve bizler gibi bu sorunları yaşayan meslektaşlarımızın sizin gibi duyarlı insanlara o kadar çok ihtiyacı var ki...
Göstermiş olduğunuz ilgi için önce öğrencilerim, öğretmen arkadaşlarım ve kendi adıma sonsuz teşekkürler.
Saygılarımla;”
Özlem ORHAN
Tunceli Burmageçit İÖO Md.