Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

27 Kasım 2013

Türkiye'nin en ücra köşesine kadar yaptığınız yardım için teşekkürler

Bu güne kadar aldığımız teşekkür mektuplarının tamamı ya okul müdürleri ya da o okulda çalışan bir öğretmen tarafından yazılmıştı. Bu mektubun bir köy muhtarı tarafından yazılmış olması dikkatimizi çekti. Tabii aynı zamanda da mutlu etti. Çünkü İMECE aracılığı ile güçlendirmeye çalıştığımız birlik,

beraberlik ruhu Bitlis, Hızan, Ekintepe Köyünde kendisini göstermişti.
Bütün köy ve mahallelerimizde bu birlikteliği görmek dileğiyle Köy Muhtarı Sayın  Abdülkerim İNCE’in mektubunu taktirlerinize sunuyoruz.
Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı Başkanlığı’na,
Sayın Andre DİMİTRİADİS;
Bitlis ili Hizan ilçesi Ekintepe köyü ilköğretim okulu müdürümüzün vakfınıza yapmış olduğu müracaat sonucu köyümüz okuluna 1500.-TL. para yardımı yapılacağını öğrendik. Bu yardımın okulun ihtiyacı olan elektrik şebekesi   ve tuvalet fayansı yapımı için kullanılmak üzere gönderileceğini ve bu paranın 750.-TL.’lik kısmının gönderildiğini, diğer kısmının ise işin bitiminden sonra gönderileceği  Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı  tarafından bildirildi. Bu doğrultuda gerek  hava şartlarından ve gerekse ulaşım zorluklarından dolayı zaman kaybına uğradık ve okullar kapandı.
Bu nedenle köy muhtarı olarak duruma el atıp gönderilen para miktarı kadar faturada da belirtildiği üzere 759.-TL. elektrik şebekesi yaptırılıp geri kalan kısmının da  tuvalet fayansı için kullanmak istedik ve yaklaşık 27 metre kare fayans yaptırdık bununda maliyeti  750.-TL. oldu. Paramızın miktarı yeterli olmadığından dolayı fayansları iki metre yüksekliğinde yaptık. Fotoğraflarda görüldüğü üzere tavana kadar yapamadık tuvalet koridoru dar olduğundan dolayı fotoğrafları ancak bu şekilde çekebildik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yardımıyla kapı ve pencerelerini de değiştirdik. Sizin ve müdürlüğümüzün sayesinde okulumuz biraz daha yenilendi.
Yapmış olduğunuz bu yardımlardan dolayı başta Andre DİMİTRİADİS Bey ve TOVAK’a şahsım ve öğretmenlerim, ayrıca köy halkım,  sizlere ve ekibinize sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yapmış olduğunuz bu yardımlar Türkiye’nin en ücra köşesine kadar gönderilmekte bu da bizi ayrıca gururlandırıyor, yardımlarınızın devamını diliyoruz.
Abdülkerim İNCE
Bitlis Hizan Ekintepe İÖO. Köyü muhtarı”