Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

28 Ocak 2014

İMECE'nin tekrar canlandırılması projesi gerçekten tam bir birlik projesiydi

“Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'na; Ülkemizin geleceğinin eğitimden geçtiği bilincinde olan ve eğitime gönül vermiş kişilerin desteklerini samimi bir şekilde bizlere yansıtan ve bundan sonra da yansıtacak olan değerli Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'na, Güvendik İlkokulu ve Güvendik Köyü adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Diye başlıyor Manisa Kırkağaç Güvendik Köyü İO Md. Yet. Öğr. Adnan ÇELİK’in bize gönderdiği teşekkür mektubu.  Tüm duyguların samimi bir şekilde aktarıldığı mektubun devamı şöyle;
“Manisa’nın Kırkağaç ilçesinin güzel ve şirin köyü adında da yer aldığı gibi güvenilir, samimi insanların yaşadığı Güvendik Köyü’nde yer alan küçük köy okulunda görev yapıyorum. Ülkemizde yer alan çoğu köy okulu gibi bizim okulumuzun da birçok ihtiyacı vardı. Bizler öncelikle okulumuzun tuvaletlerinin eskimiş olan kapılarının değiştirilmesi, bozulmuş olan çatının onarımı, dökülmüş sıvalarının yapımını özetle tuvaletleri sağlıklı bir şekilde kullanılabilir hale getirmek için çaba gösterdik ve tamamen yeniledik.
İMECE Projesi kapsamında tüm köylünün birlik ve beraberliğiyle öncelikle eskimiş olan tahta kapıları pimapen olarak değiştirdik. Tuvaletlerimizin içinde lavabo yoktu ve öğrencilerimiz dışarıdaki çeşmeleri kullanmak zorunda kalıyorlardı ve biz tuvaletlerin içine yeni baştan lavabo yaptık. Daha önceden onarım yapılmadığı ve kiremitlerin çoğunun kırık ve eski olmasından dolayı tavandan su alıyor bu yüzden tavanın altındaki tahtalar çürümüş ve sıvalar dökülmüştü. Öncelikle çatıdaki eski ve kırık kiremitleri değiştirdik çürümüş olan tahtaları onardık ve içerdeki sıvası dökülmüş yerleri tekrar sıvadık. Sonrasında tavana plastik tavan yaptık, tuvaletlerin içini ve dışını boyadık. Kırık camları ve eski muslukları yeniledik ayrıca tuvaletlere elektrik çekerek daha düzgün, düzenli ve kullanışlı olmasını sağladık.
Tabi ki sizlerin maddi ve manevi desteğinizle bizlerin yanında yer alması, İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün verdiği malzeme desteği, köylümüzün inancı ve birliği bizlerin daha istekli ve gayretli olmamızı sağladı.
Yardım telefonunu ilk aldığım gün hissettiğim mutluluğu ve heyecanı sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’ndan gelen o telefondan  sonra o aslında gerçekten bizler için uğraşan, çaba gösteren kişilerin ne kadar fazla olduğunun bilincine vardım, milletimize ve insanlarımıza birlik duygusu yükleyen İMECE’’nin tekrar hatırlanması ve canlandırılması projesi gerçekten tam bir birlik projesiydi. Bizlerde bu projenin içinde yer aldığımız için çok mutluyum ve emeği geçen herkese, TOVAK’a ve bu projeye maddi destek sağlayan TOVAK e.V’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla,”
Adnan ÇELİK
Manisa Kırkağaç Güvendik İO Md. Yet. Öğr.