Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

30 Ocak 2014

Öğrencilerimizin sevinci görülmeye değerdi

Günümüzde İMECE kelimesinin anlamını bilen ve önemini kavrayanlarımızın sayısı herhalde bir hayli azalmıştır. İMECE özellikle kırsal yörelerde işlere sırasıyla ve el birliği ile başlayıp tamamlama dayanışmasıdır.

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) İMECE anlayışının toplum hizmetlerinde uygulanmasını gönüllülük dünyamızda önemli bir soluk olarak görmektedir. Bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu Türkiye’nin dört bir yanından gelen teşekkür mektupları ortaya koymaktadır.
Bu mektuplardan birisi olan, Adıyaman Besni Levzin İO. Müd.Yet.Öğr. Şükrü Kemal Çarpan’ın duygularını ifade ettiği mektubu sizlerle paylaşıyoruz.
“Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı, Almanya Şubesi ve Medipa Handels firmasına teşekkürlerimizle;
Çalıştığım okula atandıktan sonra okulumuzda neyi nasıl değiştireceğimizi ve hangi parayla değiştireceğimizi düşünürken Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’nın İMECE Projesi’nden haberdar olduk ilk başta gelip gelmeyeceğinden tam emin değildik.
Maddi destek geldikten sonrada hızla işe koyulduk, okulumuzun durumu çok kötüydü köylülerimizin ve öğretmen arkadaşlarımızın da İMECE’ye katkısıyla okulumuzda büyük bir düzelme oldu. Sınıfımızın boyasını sıvasını yaptık. Anasınıfımıza halıfleks aldık. Öğrencilerimizin sevinci görülmeye değerdi. Şimdi öğrencilerimiz bize her gün teşekkür ediyor. Bu bize çok büyük bir mutluluk veriyor.
Proje süresince sürekli bizimle iletişim halinde olan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’na, verdiği maddi destekten dolayı Medipa Handels  firmasına; öğretmen arkadaşlarım, köylülerimiz ve çocuklarımız adına çok teşekkür ederim.”
Şükrü Kemal Çarpan
Adıyaman Besni Levzin İO. Müd.Yet.Öğr.