Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

14 Şubat 2014

Duyduğumuz mutluluğu sizinle paylaşmak istedik

“Değerli Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ve değerli bağışçısı Füsun Alkan UZUNER Hanım; Öncelikle Anadolu'nun çeşitli köşelerinde uygulamakta olduğunuz İMECE usulü okulları onarma ve boyayıp güzelleştirme çalışması başlatma duyarlılığını

gösterdiğinizden ve yardımsever insanları örgütleyip böyle güzel işlere yönlendirmenizden dolayı son derece memnun oldum. Bizim okulumuzda da aynı çalışmayı yürütmenizden duyduğum mutluluğu sizinle paylaşmak istediğimden bu mektubu yazma ihtiyacı hissettim.” Diye başlıyor Trabzon, Maçka Esiroğlu 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Recep YILMAZ’ın mektubu.
Toplumumuzda var olan hayırseverlik davranışlarını, gençler eliyle toplumsal hizmetlere dönüştürerek sorumluluk duygusuna sahip genç kuşaklar yetiştirmeyi hedefleyen TOVAK olarak, İMECE çalışmasına katkı sunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği öğrencilerini yanında görmenin mutluluğu ile mektubun devamını sizlerle paylaşıyoruz.
“Ayrı illerde olmamıza rağmen sizlerle tanışıp iletişim kurmamızı sağlayan ve öğrencileriyle birlikte okulumuzdaki İMECE çalışmasına katkı sunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Hülya KALAYCIOĞLU’na ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı’na teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuzun derslik binası, kız ve erkek öğrenci yurtları ve spor salonunda yapılan çalışma sayesinde bu olanlarımız çok daha bakımlı ve güzel bir görünüm kazanmıştır.
Eğitime katkı sağlayan değerli insanların var oluşu bizleri heyecanlandırıyor. Katkılarınız çalışmalarımızı kolaylaştırıp bizlere de çalışmalarımızda hız veriyor. Sağladığınız katkının, Bakanlığımız ve Eczacıbaşı topluluğunun ortaklaşa yürüttüğü “Hijyen Okul”  projesi kapsamında okulumuzda düzenlenen açılış toplantısı öncesine denk gelmiş olması yapılan çalışmanın ne kadar yerinde ve anlamlı olduğunu gözler önüne sermiştir.
Sözlerimi sonlandırırken katkılarınızdan dolayı duyduğum mutlulukla başta Füsun Alkan UZUNER Hanım olmak üzere TOVAK’a teşekkürlerimi sunar sizlerle çalışmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. İyi ki varsınız.”
Recep YILMAZ
Esiroğlu 75. Yıl İMKB Yatılı Bölge OO Md.