Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

10 Mart 2014

İMECE anlayışını Dağlıca Köyü'nde tekrar canlandırdınız

Uzun soluklu, geniş katılımlı, çok yönlü bir toplumsal hizmet hareketi olarak başlattığımız İMECE çerçevesinde ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarımızın onarımı için, yardımseverlerin, yerel yönetimlerin, köy ya da mahalle sakinlerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin destek ve emeklerini bir araya getirip birlikteliğin hazzını bu kez de Zonguldak, Karadeniz Ereğli, Dağlıca Köyünde yaşattık.

 

Okul müdürü  Birol SARIGÜL'ün teşekkür mektubu şöyle;
Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ve Füsun Alkan UZUNER'e;
2001 Yılından itibaren Karadeniz Ereğli Dağlıca İlkokulu-Ortaokulu'nda görev yapmaktayım. Okulumuz 3 ayrı bina ve 12 derslikten oluşmaktadır. Okulumuzda şuan itibari ile 226 öğrencimiz öğrenim görmekte olup, 12 öğretmen görev yapmaktadır.


Okulumuzun hem fiziki hem eğitim öğretim açısından gelişimi için öğretmen arkadaşlarımla ve velilerimizle birlikte bugüne dek birçok çalışmalarda bulunduk. Bu çalışmalarımızın çoğunu kendi imkânlarımızla yapmaya çalıştık fakat yine de fiziki açıdan birçok eksiklerimiz vardı. Bunlardan birisi de ilkokul binamıza ait tuvaletlerimizdi. Bunun için birçok yere başvurularda bulunduk. Ancak bir netice alamadık. Tam ümitlerimizi kesmişken TOVAK imdadımıza yetişti.


Sizlerle tanışmamız da bu vesile ile oldu. İyi ki de tanıştık. Çünkü bizler gibi merkezden uzak köy okullarının, sizlere ve sizin gibi eğitim gönüllülerine ihtiyacı olduğunu bir kez daha hatırladık. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim öğretim görebilmesini ve sağlıklı ortamlarda bulunmasını bizim kadar sizlerin de önemsediğini biliyoruz. Bu amaçla ülkemizin dört bir yanında yapmış olduğunuz bu değerli çalışmaları gönülden desteklediğimizi bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki tüm çalışmalarınızda da başarılar diliyorum.


TOVAK İMECE Projesi kapsamında yapmış olduğunuz yardımla, ülkemizde yavaş yavaş yitirdiğimiz yardımlaşma ve İMECE anlayışını Dağlıca Köyü'nde tekrar canlandırmasına vesile olarak, öğrencilerimize daha sağlıklı ve kullanılabilir bir tuvalet binası kazandırdınız. Bu projemizi gerçekleştirebilmek için okulumuza maddi kaynak sağlayan başta siz Füsun Alkan UZUNER Hanımefendi'ye,  İMECE Projesi'yle bizlere can veren Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'na ve tüm çalışanlarına ve bizleri hiç yalnız bırakmayan TOVAK çalışanlarına şahsım, öğrencilerim, öğretmen arkadaşlarım ve Dağlıca Köyü halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.


Saygılarımla…
Birol SARIGÜL
Zonguldak Karadeniz Ereğli Dağlıca İO-OO Md."