Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

04 Eylül 2023

VII. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı başarıyla tamamlandı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı TOVAK işbirliği ile geleneksel olarak 30 Ağustos haftasında düzenlenen Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı’nın yedincisi, vakfımızın TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Çalıştay Onursal Başkanı ve TOVAK Kurultay Üyesi Prof. Dr. Erdal Balaban'nın açılış konuşmasının ardından, katılımcılara Vakıf Başkanı Ali Turan tarafından Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı'nın faaliyetleri ve TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi hakkında bilgi verildi.

27 Ağustos – 03 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşen çalıştayda bu sene veri madenciliği ve makine öğrenmesi algoritmaları Python dilinde uygulamalı olarak ele alındı. Her sene olduğu gibi bu sene de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Prof. Dr. Erdal Balaban'nın anma konuşması ve saygı duruşunun ardından kutlamalar yapıldı.

Düzenlenen sertifika töreni, tekne gezisi ve veda yemeği ile çalıştay sonlandı.

Birçok değerli bilim insanının sunum yaptığı, üniversite, özel ve kamu kurumlarından katılımcıları bir araya getiren çalıştay, yedi yıldır, bilimsel çalışmaların yanı sıra akademik ilişkiler ve dostluklar kurulmasına, yeni projeler üretilmesine de vesile olmaktadır.

Tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunarız.