Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK Eğitim Etkinliklerine Çözüm Odaklı Katkı Vermeye Devam Ediyor…

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 20 Kasım 2015

2004 yılından bu yana İstanbul Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı ve Türkiye Bilişim Derneği işbirliği ile ülkemizde yapılmakta olan Uluslararası Future-Learning konferanslarının (International Future-Learning Conference on Innovations in Learning for the Future) altıncısının 2016 yılının ikinci yarısında yapılması planlanmaktadır.

Önceki beş konferans (FL2004, FL2008, FL2010, FL2012 ve FL2014) başarılı ve ses getirecek bir şekilde gerçekleştirmiş olup, bundan sonrakilerinin başarısını daha da arttırmak için üniversitelerin, devlet ve özel kurum ve kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının (vakıf, dernek vb.) ilgili birimlerinden katılan temsilcilerle, ulusal düzeyde etkileşimli ve çözüm odaklı bir çalıştay yapılmıştır. Söz konusu çalıştay, 24-25 Ekim 2015 tarihinde TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi tesislerinde (Turunç – MARMARİS) gerçekleştirilmiştir. Çalışma sonucunda konferansın adı “VI. Uluslararası Gelecek İçin Öğrenme Alanında Yenilikler Konferansı 2016: Yeni Nesil” olarak belirlenmiştir. Buradaki tema olarak ele alınan “Yeni Nesiller”, Yeni Nesil Öğrenenler, Yeni Nesil Teknolojiler ve Yeni Nesil Öğrenme Ortamlarını kapsamaktadır.

Türkiye'nin eğitim sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK), Future Learning etkinliklerinin sürekliliğini sağlamak için katkılarını bir paydaş olarak vermeye devam edecektir.

Telif Hakkı © 2020 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası