Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

14 Eylül 2023

525 öğrenciye kırtasiye desteğiyle bir İMECE örneği de Gaziantep'te

TOVAK olarak bizler, 30 yıldır, el ele, omuz omuza iş başarmanın, Anadolu’daki geleneksel adı olan İMECE başlığıyla, özellikle eğitim alanında yürüttüğümüz dayanışmayı, bu defa da depremden zarar görmüş bölgelerdeki çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak göstermek üzere yola çıktık.

Almanya’da kurulu kardeş kuruluşumuz TOVAK e.V. tarafından gönderilen bağışa yine Almanya’da bulunan dostumuz Handan Çetinkaya – Roos aracılığıyla Step by Step e.V. Münster derneğinin bağışı eklendi. Bir de TOVAK ailesinden Burcu Atakul’un piyano öğrencilerinin konser gelirinden bir miktar bağış daha eklenince İMECE’miz iyice zenginleşti.

Bir öğrencinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye malzemelerini Nar Kitap Kırtasiye’nin sahibi Erol Parlay’ın desteğiyle en uygun şartlarda temin ettik.

Malzemeleri öğrencilere bir paket içinde sunabilmek için kullandığımız bez çantaları,Tomurcuk Eğitim Kültür Dayanışma Kooperatifi’nden satın aldık ki engelli gençlerimize de bir katkımız olsun.

Gaziantep’e ulaştırılan koliler, kendisi de Gaziantepli olan Kurultay Üyemiz Ahmet Karaduman’ın organize ettiği gönüllü dostlar tarafından tasnif edilip paketlendi ve Gaziantep / Islahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonucunda belirlenen ihtiyaç sahibi 525 öğrenciye, yine Ahmet Karaduman eşliğinde ulaştırılarak dağıtımı yapıldı.

Çocuklarımıza yalnızca eğitim değil, aynı zamanda moral ve motivasyon desteği sağlayacağına inandığımız bu harekete katkı sağlayan Step by Step e.V. Münster’e, kardeş kuruluşumuz TOVAK e.V. bağışçılarına, Sayın Burcu Atakul ve öğrencilerine, Sayın Erol Parlay’a, bizzat bölgeye giderek, çantaların hazırlanması, Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerekli görüşmelerin yapılması ve dağıtım gibi tüm işleri organize eden Sayın Ahmet Karaduman’a ve yıllardır TOVAK İMECE projemizin ana sponsorluğunu yürüterek bu faydalı işleri yapmamıza imkan sağlayan Denizbank’a teşekkürlerimizi sunarız.