Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

02 Ekim 2023

Cumhuriyetin 100. Yılı ile TOVAK’ın 30. Yılını Muhteşem Bir Konserle Kutlamanın Kıvancını Yaşadık

Marmaris Flarmoni Derneği ve Marmaris Belediyesi işbirliği ile bu yıl 15.si gerçekleştirilen Uluslararası Marmaris Müzik Festivali; Günseli Top Resim Atölyesi Karma Resim Sergisi ve Vakfımız tarafından düzenlenen “Aşık Veysel Senfonisi" temalı Berlin Europa Oda Topluluğu & Erdal Akkaya konseri ile Armutalan Kültür Merkezi’nde başladı. Festivalin açılışına Marmaris Kaymakamı Sayın Nurullah Kaya, Marmaris Belediye Başkanı Yardımcısı Sayın Suzan Zift, Vakıf Başkanımız Sayın  Ali Turan ve Marmaris Flarmoni Derneği Başkanı Sayın Ahmet Altınöz  de katıldı. 

Saygı duruşu ve açılış konuşmalarının ardından başlayan konser çok büyük beğeni aldı.

Vakfımızın kuruluşunun 30. yılının, ülkemizin kuruluşunun 100. yılına denk gelmesi bizler için ayrı bir mutluluk ve kıvanç kaynağı oldu. Bu vesile ile düzenlemeyi planladığımız etkinliklerden ilkini, Uluslararası Marmaris Müzik Festivali’nde, Berlin Europa Oda Topluluğu & Erdal Akkaya Konserine destek vererek gerçekleştirmiş olduk.

2023’ün UNESCO tarafından Aşık Veysel yılı ilan edilmiş olması münasebetiyle “Aşık Veysel Senfonisi” temasıyla gerçekleştirilen konserle kıymetli ozanımızı anmak da bizleri ayrıca mutlu etti.

Gerçekleştirdikleri konserle bizlere güzel bir kutlama yaşatan Sayın Erdal Akkaya’ya ve Berlin Oda Topluluğu’na; değerli işbirlikleri için Marmaris Flarmoni Derneği ve Marmaris Belediyesi’ne, katılımları için Marmaris Kaymakamı Sayın Nurullah Kaya ve Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Suzan Zift’e ve bizleri yalnız bırakmayan Marmaris’li dostlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.