Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

14 Haziran 2024

İMECE Gönüllüleri ile Artvin'de İki İMECE Birden


Vakfımızın İMECE projesi gönüllülerinden, çok değerli hocamız Prof. Dr. Sibel Açışlı Çelik, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrencisiyle, Artvin’de iki okulun İMECE ile onarımını yapmayı istediklerini söylediğinde çok sevindik. Çünkü, pandemiyle birlikte üniversite öğrencilerinin katılabildiği okul onarımlarımız çok azalmıştı. Bu çalışma, gençlerde sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmeyi hedefleyen projemize gençlerin katılımını yeniden sağlayacaktı.

Okulların onarımları için önemli miktarda bir kaynak gerekiyordu, tabii ki böyle bir durumda bizi geri çevirmeyeceğine emin olduğumuz diğer bir İMECE gönüllüsü Sayın Füsun Alkan Uzuner hanımefendiye ulaştık ve o da beklediğimiz gibi anında olumlu cevabı ile birlikte bağışını bize iletti.

Hemen ardından, Artvin’in Ardanuç İlçesi’nde bulunan Yolüstü köyü Ana sınıfı ve Güleş köyünün onarımlarıyla ilgili olarak Sibel hocamız ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bilgisi dahilinde planlamalara başladı.

Bu her iki okulda da saymakla bitmeyecek çok şey yapıldı ve bunların önemli bir kısmını sizlerle ayrıca paylaşacağımız Güleş İlkokulu sınıf öğretmeni Sayın Nurullah Demir’in mektubunda görebilirsiniz; ancak bizler için ise yıllardır Denizbank’ın ana sponsorluğunda yürüttüğümüz İMECE Projesi ile bir araya geldiğimizde neler yapabileceğimizi bir kere daha göstermiş oldu. Bu tür çalışmalar için elbette en önce gönül birliği gerekiyor, inanç gerekiyor, ümit gerekiyor. Biz de onarılan her okul sonrasında ne kadar güzel ve yararlı bir çalışmanın içinde olduğumuzu hissediyor, kıvanç duyuyoruz.

Bu kıvancı bizlere yaşatan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Fotoğraflar: Yolüstü Köyü İlkokulu Ana sınıfı

DEVAMI SONRAKİ HABERDE