Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

TOVAK Türk-Alman Dostluk Ağı III. Yıllık Toplantısı Yapıldı

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 11 Aralık 2015

Türk ve Alman toplumlarının yakınlaşması ve daha güçlü ilişkilerin kurulması amacıyla, 2013 yılında Konrad Adenauer Vakfı ve TANDEM Derneği'nin işbirliğinde Vakfımız bünyesinde oluşturduğumuz TOVAK Türk-Alman Dostluk Ağı faaliyetlerine devam edildi.

Konrad-Adenauer Vakfı Türkiye Temsilciliği ve TANDEM Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz TOVAK Türk-Alman Dostluk Ağı'nın III. Yıllık Toplantısı 11 Aralık 2015 günü Ankara'da yapıldı. Bu yılki toplantının konusu Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ilişkilerdi.

Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilcisi Dr. Colin Dürkop ve Dr. Can Ünver'in açılış konuşmalarından sonra Almanya'nın yeni Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann bir konuşma yaparak Türkiye ile Almanya arasındaki çok yönlü ilişkilerin önemine değindi.

Kuzey Ren Vestfalya'dan IMAP Institut Genel Müdürü Bülent Aslan ise sunumunda iki millet arasındaki dostluk ilişkilerini değerlendirdi. TANDEM Başkanı Doç. Dr. Nail Alkan'ın yönettiği panelde Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası (Berlin) Genel Sekreteri Suat Bakır, HafenCity Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yaşar Aydın (Hamburg) ve Dr. Can Ünver (TOVAK) Türk-Alman ekonomik ilişkilerini çeşitli boyutlarıyla ele aldılar. Toplantıda ayrıca Türk-Alman Dostluk Ağına yeni üyeler kaydedildi.

Bu yılki toplantımız ile de geleceğe daha güvenli baktık ve her iki ülkenin ve toplumlarının yararına yeni faaliyetler gerçekleştirme hususunda inancımız daha da pekişti.

TOVAK Türk-Alman Dostluk Ağı faaliyeti olarak, 2014 ve 2015'de vakfımızın Turunç'ta bulunan TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi'nde başarıyla düzenlediğimiz Uluslararası İMECE çalışması önümüzdeki dönemlerde de gerçekleştirilecek.

Telif Hakkı © 2020 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası