Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

ITAP 7'den 77'ye Turunç Aile Bilim Şenlikleri

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 20 Nisan 2016

Vakfımızın, Marmaris Turunç Beldesi'nde yer alan TOVAK Bilim Kültür Sanat Merkezi 2016 yılı etkinlikleri için kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası bilim, kültür ve sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapan merkezde, her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklar için pozitif bilimleri sevdirecek bilim kampları düzenliyor.

TOVAK, etkin öğrenmenin gerçekleştirebileceği, her mekanın birer öğrenme ortamı ve aracı olduğuna inanıyor. TOVAK'ın bünyesinde kurulu ITAP Fizik Enstitüsü, “7'den 77'ye Bilim” sloganı ile düzenlediği bilim şenlikleri ile çocukların yaşayarak öğrenmeleri ve bakış açılarını geliştirmelerinin sağlanması hedefleniyor.

Bilim kampının bir diğer güzel yanı da çocukların aileleri eşliğinde eğlenerek öğreniyor olmaları. Çünkü Bilim Kampı'nda, ailelerin çocuklarının bilimsel gelişmeleriyle yakından ilgilenmesi ve onlarla daha çok vakit geçirebilmesi sağlanıyor. Bilimsel deney ve etkinliklerde aileler de katılımcı olarak çocuklarıyla beraber bulunuyorlar.

Güneş sisteminden Gök Atlası yapımına, Yıldızların Evriminden Yerçekimine, Mikroskoptan Teleskopa, Fotoğrafçılıktan Havalı Roket yapımına kadar; birçok keyifli etkinliği çocuklar eğitmenlerinin önderliğinde aileleriyle birlikte deneyimliyorlar.

Albümlerinde yer alacak güzel resimlerle kamptan ayrılan çocuklar; gördüklerini, öğrendiklerini ve hissettiklerini bir ömür boyu zihinlerinde yaşatırlar.

Siz de çocuklarınızla birlikte, “ITAP 7'den 77'ye Turunç Aile Bilim Şenlikleri” katılımcılarından biri olmak isterseniz; etkinlik programını, http://www.itap-btm.org  adresinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Telif Hakkı © 2022 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası