Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

12 Ağustos 2009

İMECE: Yaz haberleri (1)

Yaz başlarken ve yaz içinde de İMECE gönüllüleri durmadı. Yapılan çalışmaları (bazı arkadaşlar dışında) dostlarimiza iletememiştik. Bunlardan biri Bitlis Yamaç Köyü İmecesi'dir. Yamaç Köyü'nde Pervin öğretmen zamanında başlatılan onarım çalışmaları, Müdür Yardımcısı Muhittin Kanmaz öğretmen tarafindan,

gönüllü köy halkınin ve öğrencilerin emeği birleştirilerek başarı ile tamamlandı. Muhittin öğretmenin mektubunu yazının devamında okuyabilirsiniz.
İyi günler Tahir Bey, Okulumuzda yaptığınız onarım nihayet sona erdi. Resimleri ekte gönderiyorum. Sadece sürgülü kapının boyası kaldı ki onu da okul hizmetlimiz bir iki gün içinde tamamlar. Biraz gecikti ama malumunuz yıl sonu;karneler,belgeler,evraklar derken işi bitirmemiz bu zamana kaldı. Harcamalarla ilgili faturayı yarın alacağım.Onarım yapılan binanın şu an hiç bir eksiği kalmadığı gibi her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde bir de sınıf oluşturuldu.
Bina içindeki mutfak ve tuvalet de tamamlandı.Resimlerde görüldüğü gibi tuvalet takılmadı.İnşaat mevsimi olduğu ve aletlere ihtiyaç olduğundan takamadık.Lavabomuz okulda duruyor ve en kısa zamanda takılacaktır. Resimlerde gördügünüz bir eksiklik ya da hoşunuza gitmeyen yönler varsa iletmeniz halinde ilgilenirim. Yaptığınız bu güzel çalışmalardan dolayı tekrar teşekkürlerimi sunar,tüm köy halkı adına teşekkür ederim.
Muhittin Kanmaz