Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

Tovak İşlikleri Sanatsal Ürünler Ticaret Ltd. Şti.

Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı TOVAK’ın bir iktisadi işletmesi olan TOVAK İşlikleri Sanatsal Ürünler Ticaret Limited Şirketi, Vakfın önemli projelerinden İşlik Okul Projesi için bir örnek model ortaya koyarak maddi kaynak oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

TOVAK İşlik Okul Projesi, TOVAK’ın, ilhamını Türkiye’nin dünya literatürüne geçmiş en özgün eğitim modeli olan Köy Enstitüleri’nden alarak ortaya koyduğu eğitim sistemi içinde kendi iç dinamiğiyle yürüyen, öğrenciye yer ve zaman özgürlüğü tanıyarak, bilim, kültür, sanat, üretim becerisi ve sosyal sorumluluk gibi önemli nitelikler kazandıran, akademik ilerlemeyi, üretimi, üretkenliği ve iş ahlakını birlikte özümseten değerli bir projesidir. Bodrum’daki TOVAK İşlikleri ise bu örnek eğitim biriminin ilk pilot modeli olarak faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Muğla/Bodrum Yalıkavak’ta bulunan TOVAK İşlikleri’nde, füzyon cam, döküm cam, seramik, taş ve metal işçiliğinde uzman tasarımcı ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından, kişiye özel veya çeşitli projeler kapsamında, yüksek kalitede işler üretilmektedir.

TOVAK İşlikleri, atölye ortamı bulamayan genç sanatçıları üretim olanaklarına kavuştururken, lise çağındaki gençlere de sanat ve el zanaatleri ile buluşabildikleri zengin yaşam deneyimleri sunmakta, cam ve seramik sanatına ilgisi ve öğrenme hevesi olan herkesin katılabileceği dönemsel atölyeler ve kurslar düzenlemektedir.

Tovak İşlikleri Sanatsal Ürünler Ticaret Ltd. Şti.