Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

Uluslararası Marmaris Akademisi

Türkiye'nin dünyaya açılan bilim, kültür, sanat kapısı

Bilim, kültür ve sanat turizminin Türkiye’de geliştirilmesini toplumsal sorumluluk olarak gören ve kurulduğu günden bu yana, bu görev bilinciyle çalışmalarını sürdüren Uluslararası Marmaris Akademisi UMA, bugün dünyanın pek çok ülkesine kurduğu etkileşim köprüleriyle yurdumuza önemli katkılar sunmaktadır.

Mülkiyeti Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)’a ait olan ve Marmaris’in Turunç mevkiinde yer alan bilim, kültür ve sanat merkezi UMA’da, bugüne kadar, dünyanın birçok ülkesinden 7000’i aşkın bilim, kültür ve sanat insanının katıldığı, alanında uzman ve uluslararası seviyede tanınırlığı olan 600’den fazla konuşmacının iştirak ettiği 300’e yakın etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklerde, atölye çalışmalarıyla, toplumun faydasına yönelik girişimler için kaynağa dönüştürülen, önemli sayıda ve farklı içeriklerde bilimsel ve sanatsal üretimler yapıldı, sergiler düzenlendi. Yörenin yoksul köylerinde, hane halklarına eğitimler verilerek, el becerilerini geliştirmelerine ve yaptıkları tasarımlarla üretime katılmalarına olanak sağlandı. Tüm bu değerli etkinlikler sayesinde, ülkemizin evsahipliğinde uluslararası düzeyde dostluk bağları oluştu, kalıcı ve güçlü iletişim ağları kuruldu. Yüzlerce Avrupalı Türk gencinin; anayurt bilgisi ve duyarlılığının tazelendiği, köklerinin uzandığı bu kadim toprakların bilgeliğiyle, kapsayıcılığıyla buluştuğu, yeniden tanıştığı, kaynaştığı, duygudaşlık kurduğu kıymetli deneyimler yaşandı. Unutulmaz anlar ve anılar paylaşıldı.

Turunç’un mavi-yeşil peyzajı ve şiirsel doğası içinde, konumu ve sunduğu konforla bir çekim alanı yaratan Uluslararası Marmaris Akademisi UMA, dünya ülkelerinden ve Türkiye’nin her yerinden ilgili katılımcılarla gerçekleştirilecek, konferans, seminer, çalıştay, bilim ve sanat kursları gibi etkinliklere açık olmakla birlikte, kurumsal şirketlerin dönemsel toplantılarına, kapalı çalışma gruplarına, arkadaşlar arası kutlama organizasyonlarına, doğada spor, yoga, şifa ve kişisel gelişim kampları gibi özel sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

Tesis, 22 odalı ve 50 yatak kapasiteli bir konaklama binası ve içerisinde tam teşekküllü konferans ve seminer salonları, sanat atölyeleri gibi çok amaçlı salonların bulunduğu eğitim binası ile 80 kişilik anfitiyatro, green box çekim stüdyosu, kullanıma açık büro, restoran ve lobi gibi işlevsel ünitelerden oluşmaktadır. UMA, tesis sınırları içindeki açık alanlarında konuklarına, doğanın kalbinde eşsiz bir seyir zevki de sunmaktadır.

Uluslararası Marmaris Akademisi UMA hakkında daha kapsamlı bilgiye, www.akademimarmaris.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Marmaris Akademisi