Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

TOVAK Chopin Akademisi

Türkiye’deki kültürel yaşamın mihenk taşlarından biri olmayı hedefleyen, içerdiği programlarla ülkede klasik müziğe olan ilginin ve tanınırlığın artmasını, pek çok genç müzisyene sanatsal deneyimlerini aktarabilecekleri bir ortam sunulmasını ve uluslararası düzeyde açılımlar yaratmayı önceleyen TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi, TOVAK bünyesinde 2015 yılında kuruldu.

TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi, düzenlediği workshop, master class, yarışma, konser, festival, seminer, yaz okulları ve eğitim programlarıyla, ülkenin kültürel zenginleşmesine katkıda bulunmaktadır.

Çalışmalarını, T.C. Varşova Büyükelçiliği ve Fryderyk Chopin Enstitüsü’nün bilgi ve teşviki altında sürdüren Akademi ile T.C. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, T.C. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve T.C.Maltepe Üniversitesi arasında bir konsorsiyum oluşturulmuştur.

Başkanlığını Dr. Irena Ülkü’nün yürüttüğü TOVAK Chopin Uluslararası Akademisi, bir IFCS (International Federation of Chopin Societes), Türkçe adıyla Uluslararası Chopin Toplulukları Fedarasyonu üyesidir.

Akademi hakkında daha kapsamlı bilgiye www.chopintovak.org adresinden ulaşabilirsiniz.

TOVAK Chopin Akademisi