Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

03 Mart 2011

Bakın İMECE neden İMECE

Dik durarak yardımlaşmak , var olanı el birliği ile çoğaltmak gibi bir anlayışı gönüllülük dünyamızda yeniden yeşerteceğiz. İMECE'nin sıcaklığını kavrayan herkesin, onu nasıl sahiplendiğini gördükçe bundan hiç kuşkumuz kalmıyor .
 

Bergama Yukarıbey İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Atılgan öğretmenin kaleminden İMECE'yi bir okuyun lütfen.
Bir görün lütfen; İMECE, neden İMECE.


Sevgili TOVAK Ailesi, Öncelikle belirtmek isterim ki siz ve destekçileriniz sayesinde artık öğrencilerimiz daha temiz ve daha sağlıklı dersliklerde eğitim görüyor. İMECE projesine okulumuzun da dâhil edildiğini ilk öğrendiğimde çok ama çok heyecanlandım, yardımlarınız sayesinde okulumuz daha da güzelleşecek eğitim için daha da elverişli hale gelecekti. Yapılan yazışmalardan sonra köyümüzün esnaflarından Hayri Bey'in arabasıyla boya tedarik etmek için hemen il merkezine gidip okulumuzun boyanması için boya temin ettik. Ertesi gün sevgili velilerimizi de okulda toplayıp bir an önce işe koyulmak için karar aldık. Böyle önemli bir işe katkı yapacakları için onların da gözlerinin içi parlıyordu.


Okulumuzun derslikleri boyanmadan önce çok kötü durumdaydı, özellikle üst kattakiler nem aldığından boyalar hatta sıvalar yer yer dökülmüş, ders işlemek sağlıksız bir duruma gelmişti. Boyaları aldıktan sonraki ilk hafta sonu biz idareciler, okul aile birliğimizden üyeler ve birkaç öğretmen arkadaşımızla hemen işe koyulduk ve üst kattan başlayarak dersliklerimizi boyamaya başladık. Herkes neşe içinde çalışıyor, paylaşımın verdiği enerji ile yaptığımız işten zevk alıyorduk demek yersiz olmaz sanırım.


Pazartesi günü üst katta dersi olan öğrenciler gözlerine inanamamıştı adeta. Bundan böyle temiz ve sağlıklı sınıflarda ders işlemek onlar için de daha zevkli olacaktı. Hafta içi öğrencilerimizin okulda olduğu günlerde bile boş durmayıp uygun sınıflarımızı el birliğiyle boyamaya devam ettik. Yaklaşık on günlük kısa bir zaman dilimi içerisinde okulumuzun tüm dersliklerini, idareci odalarını, tuvaletlerini, kapılarını boyayarak tertemiz bir görünüme kavuşturduk.


Öğrencilerimiz, TOVAK ve destekçisi Sayın Ayşe Figen ELDEM sayesinde okulumuzda gerçekleştirilen İMECE projesi sayesinde artık gönül rahatlığıyla ders işleyerek çok daha sağlıklı eğitim alıyorlar. Hatta çoğu öğrencimiz ders aralarında bahçeye çıkmak yerine sınıfında, temiz ve sağlıklı sınıfında, oturmayı tercih ediyor.


Tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz adına, bizlere bu imkânı sağlayan TOVAK Ailesine, İMECE projesi destekçisi Sayın Ayşe Figen ELDEM Hanım'a minneti bir borç bilip yürek dolusu teşekkür ederim. İyi ki varsın TOVAK. Hasan ATILGAN Yukarıbey İ.Ö.O. Müdürü TOVAK'ın notu: İyi ki sizler varsınız Hasan öğretmenim. Aksi halde İMECE olur muydu İMECE…