Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

16 Mayıs 2011

Öğretmenimiz Diyor ki: “İMECE yaşıyor, hem de inadına”

Bu bülteni size bir okul müdürü yazmış olsun. Bazen öyle mektuplar geliyor ki,virgülüne bile kıyamıyorsunuz.İşte onlardan biri: Şanlı Urfa Lülece İÖO Müdür Yetkili Öğretmeni Serkan Arslan yazıyor: “Bugün 4. ve 5. sınıflara imece konusunu işledim ve şöyle bir düşündüğümde İMECE'nin ölmüş olduğuna kanaat getirdim.'' demişti bu yıl bir öğretmen arkadaşım.
 

“acaba!'' demiştim ama bugün bir yıkıntıyı elbirliği ile bir okula  çevirdik..


Aramızda kalsın imece yaşıyor hem de inadına…. Nasıl mı okulumuz ağaçlara kavuştu, kapısını elbirliği ile yaptık. Okulumuz suya kavuştu, su hattını elbirliği ile yaptık. Okulumuzun iç duvarları lekelenmiyor, yağlı boyayı da elbirliğiyle yaptık. Bir tuvaletimiz kullanılmıyordu, artık kullanılıyor.
Dış cephe binbir çeşitti, elbirliği ile boyadık.(Okulumuzun karşı komşusu Mahmut POLAT: “hocam ne zaman dışarı çıkıp okulu görsem şaşırıyorum bu bizim okul değil diyorum.” diyor.) Bitti mi acaba? Hayır dostum bitebilemez ! Daha toprak dökülecek, 20 ağaç ne ki 70 ağaç olacak elbirliği ile.iç kaba sıvası yapılacak.


Öncelikle okulumuzu bilmeden, görmeden, beni ve çocuklarımı tanımadan belki bir ömür karşılaşmayacağımız Sn. Ali Haydar Üstay'a, yine Sn. Ali Haydar ÜSTAY'ın yardımını bize ulaştıran TOVAK'a, topluma hizmet kapsamında şimdiden okulumuza gelecek olan Harran Üniversitesi öğrencilerine ve beni yalnız bırakmayan sevgili köylülerime okulum ve çocuklarım adına teşekkür ediyorum. Ve ne diyor çocuklarım: “Herşey değişiyor okulumuzda…”


Serkan Arslan
Ş.Urfa Lülece İÖO Md. Yet. Öğr.