Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

14 Eylül 2011

Demek ki yalnız değiliz

Hayırsever yurttaşlarımızdan Sayın Ali Haydar ÜSTAY'ın maddi yardımlarını yönlendirdiğimiz Muş'un Hasköy İlçesi'ne bağlı Karakütük Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Sayın İnanç ÖZCAN yapılan işleri ve duygularını bize gönderdiği teşekkür mektubunda o kadar güzel anlatmış ki hiç bölmeden aynen yayınlıyoruz. “Bir milleti, bir toplumu, bir grubu ayakta tutan en önemli dinamiklerden biri yardımlaşma ve paylaşmadır.

Bizim milletimiz tarih boyunca bu gerçekliğin en önemli timsali olmuştur. Her devirde bu eylemi hiçbir karşılık beklemeden yerine getiren civanmertlerimiz olmuştur. Bu civanmertlerimiz eliyle birlik ve beraberliğimiz sağlam temellere oturmuştur. Yardımlaşmanın ve paylaşmanın güzelliğini bizler de yakın bir geçmişte yaşama şansına erdik. Biz küçük bir köy okulu olan Karakütük İlköğretim Okulu'yuz. Adımız gibi bahtımızın da kara olduğunu düşündüğümüz ve de yardıma ihtiyacımız olduğu anda koca yürekli insanlar bahtımızın karasını aydınlattı. Bize yalnız olmadığımızı hatırlattılar. Bize en kalbi desteklerde bulundular.

Ülkemizin bu güzel insanlarının yaptığı yardım, geleceğe dair ümitlerimizin daha bir güzel yeşermesine vesile oldu. Öğretmen arkadaşlarımızı, öğrencilerimizi ve de köylümüzü çok mutlu etti. Bu gönül köprüsüyle çok insan sevindi. Tüm bunların yanında bir başka güzelliği de oldu bu olayın. Unuttuğumuz bir şeyi hatırlattı bize: “İMECE” Evet “İMECE” projesiyle bize yardım elini uzatan siz değerli insanlar aynı zamanda bizlere çok önemli bir geleneğimizi hatırlattınız.

Bu proje kapsamında okulumuza yapılan yardım ile hem okulumuz hem de köylümüz kazandı. Maddi kazancın yanı sıra işlerimizi el ve gönül birliğiyle yapma hazzına ulaştık. Başta da belirttiğimiz gibi bu projeyle köylümüzle, öğretmenimizle, öğrencimizle el ele gönül gönüle bir çalışma yaptık. Kazanan köyümüz oldu. Eminim bu projeyle kazanan aynı zamanda ülkemiz olacak. Gönderilen yardımı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık, okulumuzda ciddi onarıma ihtiyacı olan yerleri köylümüz ve öğretmenlerimiz yardımı ile yaptık.

Sizlerin büyük destekleriyle çalışmalarımız devam etmektedir ve edecektir. Okulumuzun onarımında katkısı olan Ali Haydar ÜSTAY Bey'e ve bizim okulumuz gibi birçok okula da yardımların ulaşmasını sağlayan Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı ( TOVAK'a ) eğitime susamış öğrencilerim, köylümüz ve kendi adıma sizlere en kalbi teşekkürlerimi iletiyor, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum. Saygı ve selamlarımı sunuyorum.” Biz de bu mesaj yüklü güzel mektubu için Sayın İnanç ÖZCAN'a teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.