Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

02 Ocak 2012

Pırıl pırıl okulumuz öğrencilerini karşılamaya hazırdı

Sevinç, gurur ve minnet duygularından oluşan bir buket bu kez Balıkesir'in Merkez Yaylacık köyünden geldi. Sevinçliydiler, çünkü hem okullarının ihtiyaçları karşılanmış, hem de İMECE alışkanlığı köyde yeniden canlanmıştı. Gururluydular, çünkü İMECE de onlar da yer almışlardı. Minnet duyuyorlardı çünkü bütün bu işlerin yapılmasında Andre DİMİTRİADİS maddi katkı sağlamış, TOVAK sözkonusu yardımı İMECE koşuluyla Yaylacık köyüne yönlendirmiş, Balıkesir Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü TOVAK'la ilişkiyi sağlamıştı.

Yaylacık Köyü İlköğretim Okulu Müdiresi Kadriye GÜN bize yazdığı mektupta yaşananları ve yapılanları şöyle anlatıyor; “Merhaba; Bu satırları sizlere Balıkesir Yaylacık Köyü İlköğretim Okulu'ndan yazıyorum. İlk önce Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)'ın İMECE projesi ile tanışmamızı sağlayan Balıkesir Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünün sevgili öğrencilerine ve hocaları İsmail ARSLAN Bey'e, sonra böylesine güzel ve değerli bir proje ile okulumuza maddi destek sağlayan TOVAK yetkililerine, bu projenin maddi olarak kaynağını sağlayan Andre DİMİTRİADİS'e de sonsuz teşekkürler...

Gelecek güzel günlerimizin umudu olan çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim öğretim verebilmek için karşılaştığımız ve karşımıza çıkabilecek her türlü zorluklar ve güçlüklere rağmen biz köy öğretmenleri yaşadığımız köylerdeki çocuklara eğitim vermeye devam ediyoruz. Böyle güzel projeler sayesinde de yalnız olmadığımızı bilmek bizleri daha da yüreklendirip çalışma azmimizi arttırıyor. Okulumuzun açıldığı ilk günlerde sınıfların ve koridorun ihtiyacı olan boya badana işleri, boş olan bir sınıfın düzenlenip kullanılabilir hale getirilmesi yıl içinde kullanılacak temizlik ve kırtasiye malzemelerinin temini ……. gibi sorunlarımız vardı.

Tüm bunların altından nasıl kalkabiliriz diye öğretmen arkadaşlarımla konuşurken; üniversiteden gelen öğrenci arkadaşlarımız bizlere TOVAK'ın İMECE projesinden bahsederek önümüzü aydınlattı. Hemen yapacağımız işleri planladık. Yapmış olduğunuz maddi destek sayesinde ihtiyacımız olan boya malzemelerini aldık. Balıkesir Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünün çalışkan öğrencileri ve değerli hocası İsmail ARSLAN beyle beraber hafta sonu erkenden köyümüze gittik. Köydeki öğrenci velilerinin de desteğiyle sınıflarımızı boyadık ve boş olan sınıfı da düzenledik. Artık sınıflarımız tertemiz olmuştu.

Okulumuz pazartesi günü gelecek pırıl pırıl öğrencilerini karşılamaya hazırdı. Gün bittiğinde herkeste yapılan işin gururu ve tatlı bir yorgunluğu vardı. Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)'ın İMECE'yi tekrardan canlandırmasına, Andre DİMİTRİADİS'in sağlamış olduğu maddi desteğe, Balıkesir Üniversitesi'nden genç meslektaşlarımın yapmış olduğu yardıma tekrar yürekten teşekkürler. İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız………………… Kadriye GÜN Okul Müd.Yet.Öğrt.” Sizler de iyi ki varsınız Kadriye Öğretmen. Sizler de iyi ki varsınız. Sizlerdeki bu idealist ruh, sizlerdeki bu heyecan oldukça biz beraberce daha çok işler başarırız.