Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

2015 Prof. Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 03 Kasım 2015

TOVAK-Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı, üniversitelerde okutulan Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında proje üreten gençleri ödüllendiriyor.
 
Türkiye'de özel eğitime gereksinimi olan bireylerin eğitiminde öncü olmuş ve engelli vatandaşlarımızın toplum yaşamına katılmalarına gerek verdiği derslerle, gerek seminerlerle ve gerekse sivil toplum örgütlerindeki çalışmalarıyla katkıda bulunmuş bilim insanı Prof. Dr. Yahya Özsoy anısına 2008 yılından bu yana TOVAK tarafından her yıl “Prof.Dr. Yahya Özsoy Toplum Hizmetleri Ödülü” verilmektedir.
 
Yönerge gereği ödül tek bir projeye verilmekte ve ödülü kazanan öğrenci ya da öğrencilere, TOVAK tarafından plaket ve Özsoy Ailesi tarafından 1.000 TL para ödülü verilmektedir.

2015 yılı için ayrıca iki projeye Özel Eğitimciler Derneği Genel Merkezi tarafından 500 TL ve Özel Eğitimciler Derneği Eskişehir Şubesi tarafından 500 TL Toplum Hizmetleri Teşvik Ödülü verilecektir. Ayrıca Prof. Dr. Fatma Varış Özel Ödülü olarak 500 TL verilecektir.

Bu yıl sekizincisi verilecek ödüle başvurular başlamıştır.

ÖDÜL YÖNERGESİ ve BAŞVURU FORMU ekte yer almaktadır.

Ödül Töreni
Tarih  : 25.12.2015
Saat  : 14:00
Yer  : Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Salon 2009

 

Telif Hakkı © 2020 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası