Neredesiniz   ana sayfa / haberler / haber detayı
Amaç ve İlkeler Kurumsal Kimlik Ekibimiz Kurultay Üyelerimiz Vakıf Senedi

Herkes İMECE'ye…

Geri Dön Geri Dön

Eklenme tarihi: 22 Ocak 2016

Artvin Çoruh Üniversitesi'nden  Yrd. Doç. Dr. Sibel AÇIŞLI ile Öğretim Görevlisi Zeki AKSU ve İMECE öğrenci grubu, Topluma Hizmet Dersi Uygulamaları kapsamında seçtikleri, Artvin Şavşat Pınarlı İlkokulu'ndaki onarım çalışmaları; İMECE gönüldaşlarımızdan biri olan Tanju Kaya'nın maddi desteğiyle tamamlandı.

TOVAK, bir köy okuluna daha İMECE ruhunu kazandırdı.

Yürekler ve eller öğrencisi, öğretmeni, köylüsüyle birleşti. Yıkık duvarları, boyasız sınıfları, paslı potaları onardı. Minik eller kendi sıralarını zımparalarken abi ve ablaları cilalarını yaptı. Sınıflar boyandı, sıralar tertemiz oldu. Eğitim araç gereçleri alındı, eksikler giderildi.

Okulun sınıfları; yeni dolapları ve temiz sıraları öğretmek için; basketbol potası ile satranç masası da eğlendirmek için hazırdılar.

Okulun bahçesi ise yeniden düzenlendi. Yeni fidanları öğrenciler kendi elleriyle diktiler. Ve her birine kendi isimlerini verdiler. İMECE sadece onarmıyordu yeşili de sevdiriyordu.

Ortaya çıkan güzellik, herkesi gururlandırırken, birlikte olunca her şeyin olabileceğini de bir kez daha gözler önüne seriyordu. Öğretmenler; emeklerinin manevi hazzını yaşıyor, üniversiteliler; bilgilerini gerçek yaşama aktarıyor, minikler;  kendi çabalarının önemini öğreniyor ve köylü İMECE'sini yeniden hatırlıyordu.

TOVAK ise bu duyguların hepsini birden yaşıyordu. Ama sadece yaşamak yetmezdi, paylaşmak istiyordu duygularını, Türkiye'nin dört bir köşesine yaşatmak istiyordu.

Herkes duysun diye sesleniyordu  “Herkes İMECE'ye…”

Telif Hakkı © 2020 Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK)            Her hakkı saklıdır. Kullanım Koşulları Gizlilik Politikası