Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı | TOVAK

10 Ekim 2023

Başarılı Bir İMECE ile Muhteşem Değişim Görünüyor

Intertech Bilgi İşlem A.Ş. çalışanlarının bağışları ve Mardin Dargeçit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen onarımla, Alayurt İlkokulu da yeni eğitim – öğretim yılına yenilenmiş şekilde başlamış oldu.

Alayurt İlkokulu, Denizbank’ın ana sponsorluğunda yürüttüğümüz İMECE Projemiz kapsamında, Intertech Bilgi İşlem A.Ş. çalışanlarının Dargeçit’te onarımını üstlendikleri üçüncü okulları oldu.

Amacına ulaşan bu başarılı İMECE’nin hikayesini bakın okulun Müdür Yardımcısı Halil öğretmenimiz mektubunda nasıl anlatıyor:

“TÜRKİYE TOPLUM HİZMETLERİ VAKFI; INTERTECH ve ÇALIŞANLARI

Okulumuzun uzun süredir yapılmayan boya badana işlerinden dolayı bakımsız ve sağlıksız idi. Yaz tatilinde TOVAK’tan Ünal Bey ile tanışma fırsatı yakaladık. Kendileri bize her anlamda yardımcı oldu. Telefonla görüşmelerimizde samimi ve sıcak kanlığıyla gönlümüzde yer edindi. Kendileri bize İMECE projesini anlattı. Bizler ve köylülerimiz İMECE projesine canı gönülden katıldık.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda köy muhtarımız Hamza Aksal, Mehmet Aksal, Kania Alptekin, Muhlise Alptekin, Veysi Alptekin, Celal Aksal ve okulumuzun birbirinden değerli öğretmenleri ile işe koyulduk. Bu süreç içerisinde köylülerimiz ile ortak bir amaç uğruna çalışmak birbirimizi daha iyi tanımayı sağladı. Ortak bir sofrada oturup yemekler yedik, öğrencilerimiz sıcak havada suyumuzu bir an olsun eksik etmediler. İsmini unuttuğum zikredemediğim köylülerimiz umarım bizleri hoş görürler. Birlik ve beraberliğimize güç kattınız. Köylülerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve okulum adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız:)))

Saygılarımla,

Halil Ağırman

Mardin Dargeçit Alayurt İO Müd. Yrd.”